Starostlivosť o notebook

Aj keď sa to nezdá, aj o svoj notebook sa treba starať. Jeho pravidelná údržba sa Vám odvďačí na predĺžení životnosti a na komforte používania.

Základná údržba notebooku spočíva v pretretí displeja handričkou či sfúknutiu prachu z klávesnice.

Takáto údržba je len “na oko” a nie je nijako prínosná pre funkčnosť a bezproblémové užívanie Vášho notebooku . V návode Vám síce výrobca odporúča starať sa o čistotu zariadenia, ale nenapíše Vám ako sa o neho máte starať aby Vám vydržal čo najdlhšie a jeho užívanie bolo čo najkomfortnejšie. Výrobca totiž musí zlúčiť zdanlivo nezlučiteľné a to fakt, aby ste mali z užívania notebooku radosť a úžitok, ale musí myslieť aj na to, aby Vám mohol predať v čo najkratšom možnom čase nový notebook. Preto je medzi bezproblémovým užívaním a životnosťou notebookov veľmi krehká hranica.

Veľmi dôležitým aspektom k predĺženiu životnosti ale aj komfortu používania notebooku je jeho pravidelné čistenie. A ako sme už naznačili, nie jeho zovňajšku, ale jeho vnútru. Len máloktorý užívateľ si je vedomý dôsledkov zanedbania takejto starostlivosti.

Čo sa môže diať ak takúto údržbu zanedbáte:

  • vysoké teploty procesora a obmedzenie výkonu
  • nestabilita notebooku pri dosiahnutí hraničnej teploty – vypnutie, či zmrznutie
  • skrátenie životnosti elektroniky a tým aj celého zariadenia
  • kratšia výdrž na batériu (vyššia spotreba pri vysokej teplote)
  • strata komfortu pri práci – notebook je horúci
  • strata komfortu pri práci – notebook je hlučný

Čistenie chladenia, či vnútra notebooka je veľmi špecifické a jeho náročnosť je u každého modelu a výrobcu rôzne. Pri samotnom čistení je častokrát potrebné kompletne rozobrať notebook zákazníka. Chladenie je čistené stlačeným vzduchom, skontroluje sa aj stav samotného ventilátora chladenia a v prípade potreby sa vykoná jeho údržba a v neposlednom rade sa vymení teplovodivá pasta na kontaktných plochách chladenia na procesore, grafickom čipe a čipsete.

Časový plán: 60 min vrátane výjazdu technika v rámci územia mesta Prešov
Cena 20 € s DPH